Kamerlid
Vorte clown, ik ga je vermoorden
“Vorte clown, ik ga je vermoorden”, “Je hebt nog nooit gewerkt hou maar uw bakkes”, “ik ga je neus breken”, “je bent de domsten van den hoop”, “vuile gatlikker” , “ we zullen er eens voor zorgen dat Ronse zijn bek houdt”
Het is maar een korte bloemlezing van de fijnzinnige reacties en boeiende manifesten die mij dagelijks worden toegestuurd. Ze raken mijn koude kleren niet. Ik ben niet bang.
Ik weiger onze samenleving te laten evolueren naar een Amerikaans systeem waarbij onderwijs en gezondheidszorg peperduur zijn en je voor vanalles enorm moet verzekeren. Ik ben voor ons systeem van herverdeling. Dat is een sociaal systeem waar iedereen kansen krijgt.
Helaas is dat systeem compleet uit balans. Teveel mensen krijgen onterecht een ziekte uitkering, teveel mensen zitten onterecht op de werkloosheidsuitkering, onze loopbanen hier zijn veel tekort om in combo met de vergrijzing onze pensioenen betaalbaar te houden.
Er moeten en kunnen meer mensen aan de slag. Cruciaal om ons systeem van herverdeling in stand te houden. Niet alleen op vlak van schuldgraad maar ook op vlak van draagvlak. Niemand gaat graag werken om zijn buurman die onterecht thuis zit te financieren. Iedereen gaat graag werken om een stuk af te staan aan zijn buurman die door kanker niet kan gaan werken en zorg nodig heeft.
De kritiek die ik kreeg omwille van mijn communicatie rond de Vivaldi pensioenbonus was ook ’zeer inhoudelijk’. Nochtans is het zonneklaar. Onze pensioenen kosten 70 miljard euro per jaar. Daarvan is slechts 40 miljard gedekt door bijdragen van werkgevers en werknemers. Elk jaar moet de overheid 30 miljard bijpassen en met de vergrijzing wordt dat alleen maar meer. Er zijn 2 mogelijkheden: ofwel het systeem laten ontploffen ofwel langere loopbanen, zoals elders in Europa. Als je dan nog bonussen uitreikt aan mensen ondanks dat ze nog steeds voor de wettelijke pensioenleeftijd op pensioen gaan laat je het systeem nog meer ontploffen. Ik zou liever een andere waarheid vertellen. Maar de realiteit is nu eenmaal dat de pensioenen moeten betaald worden en dat geld tot nader order niet aan de bomen groeit. De Jambon hervorming lijkt me zeer menselijk en redelijk: wie 35 jaar heeft gewerkt waarvan 156 dagen / jaar met gelijkgestelde periodes als moederschapsrust, ziektedagen tijdens gewaarborgd loon en palliatief verlof kan zonder malus op vervroegd pensioen. Wie langer werkt dan de wettelijke pensioenleeftijd krijgt een bonus. Ik heb nog niemand die me uitschold met een waardig alternatief op de proppen zien komen.
De komende dagen worden spannend. Als we nu niet saneren dan zitten we in 2029 met een tekort van 39 miljard euro. Dat betekent dat ons belastingsgeld jaarlijks alleen al naar 20 miljard interesten op onze schulden zal gaan. Als we het tot dan laten rotten is een Amerikaans systeem de enige optie want dan is er geen geld meer om te herverdelen en moet er bespaard worden op zowat alle kerntaken. No Way, ik kies voor een sociaal systeem waar zorg en onderwijs betaalbaar zijn, waar wie het echt moelijk heeft ook goed geholpen wordt.
Daarom Arizona, Daarom hervormen
En aan de schelders: blijf maar schelden, wij zetten moedig door!
Trouwens mooi lichtpunt vandaag! Forem , de Waalse VDAB liet weten dat 35% van de mensen die in januari hun dop verliezen al aan de slag zijn. Beeld je in hoe lang sommige @die mensen al onterecht aan de dop zaten …